» » Як приготувати юшку по-бурятски? Байкало-Иркутские замальовки

Як приготувати юшку по-бурятски? Байкало-Иркутские замальовки

Під час нашої поїздки на Байкал була у нас прекрасна екскурсія по Байкальський островам на швидкісному катері. Про самої екскурсії я розповім трохи пізніше, а сьогодні мені хочеться роздратувати ваш апетит. Справа в тому, що у вартість екскурсії входив обід, а, як ви самі прекрасно розумієте, такий захід на берегах Байкалу обійтися без юшки з свіжевиловленої риби ніяк не може.

Правда, на жаль, ні взяти участь в самій рибної ловлі, ні навіть помилуватися на майстерну роботу профі нам не вдалося, хоча вудилища гордо стирчали за кормою катери, іноді навіть загороджуючи від нас який-небудь черговий, але від цього не менш запам'ятовується вигляд. Справа в тому, що наш керманич ще на світанку вийшов на човні в безкраї дали «славного моря» і наносив з десяток невеликих, грамів по 100-150, харіусов. Про це ми дізналися тільки на березі острова Ольхон, куди причалили з двома цілями: насамперед, оглянути мис Бурхад, і не менш приємно пообідати.

Поки ми піднімалися по гірських схилах вгору, щоб отримати черговий заряд бадьорості та задовольнити своє ненаситне цікавість, а потім спускалися вниз до берегової межі, на галечному пляжі, на спеціально відведеному для подібних пікніків місці, вже весело горіли привезені з материка дровишки. У казанку, бувалому і почорнілому від випала на його долю сажі, закипала зачерпнути прямо з озера найчистіша в світі, як запевняють нас місцеві екологи, натуральна водичка. До слова сказати, вода виявилася не тільки приголомшливо прозорою, а й чудовою на смак.

Ми повернулися в найпотрібніший момент, починалося таїнство перетворення сирих непривабливих зовні продуктів в чудове блюдо, яке доставило нам задоволення, як за своїми смаковими якостями, так і нагород нас відмінним ароматом.

Я хоч і люблю приготовлену на вогнищі юшку, не цілком був знайомий з тонкощами її приготування, тому з цікавістю спостерігав за діями екскурсовода Катерини, тимчасово перетворилася на кухаря.

Вода закипіла, і мене відразу ж вразило, що в неї було кинуто три лаврових листки, в голу киплячу воду, - ніколи ні про що подібне не чув. Мені пояснили, що буряти роблять саме так, і довелося підняти руки вгору: я ж хочу зрозуміти, як вони юшку варять, а не оскаржувати їх прийоми!

Відразу ж після лаврушки у воду полетіло все підряд: три очищені картоплини, порізані на невеликі кубики, дві морквини точно в такому ж виконанні, велика цибулина, покришеного на дрібні шматочки, і весь харіус. Рибки, на відміну від овочів, були розрізані максимум на три частини, а більшість - просто-напросто розрізали поперек і все.

Хвилин десять бурхливого кипіння, ложка солі, кинута в вариво, - і вуха готова! Але щоб живе в Байкалі божество НЕ разгневалось на нас, у вусі загасили велику палаючу головешку.

Дивно, але це було не просто їстівне, а досить-таки смачно. Було багато риби, тому бульйон вийшов наваристим. Овочі якимось чином за такий короткий час зварилися, запах лаврового листа був відсутній. Можливо, байкальська водичка в цьому свою роль зіграла, як ви думаєте?

На завершення обіду ми пили чай з смачними пряниками, виробленими на берегах Ангари. Загалом, день закінчувався на дуже і дуже приємній ноті.

__________________

Від редакції

З умовами публікації конкурсних статей можна ознайомитися тут. Ми чекаємо ваші рецепти!