» » Як приготувати італійські хлібні палички «Гриссини»?

Як приготувати італійські хлібні палички «Гриссини»?

Фото - Як приготувати італійські хлібні палички «Гриссини»?

Парадокс, але от тільки який би багатий стіл не накрили, а без хліба він все одно порожній. І як давно, і за якими легендам, документам, переказам і припущеннями можна відносно достовірно встановити, коли хліб грунтовно і міцно зайняв своє «тронне» місце в раціоні людини, зрозуміти майже неможливо.

Але припустити, що якщо вирощуванням зернових займалися ще з часів неоліту, то ймовірно не тільки сухі зернятка наші предки жували і вже, напевно, не тільки для виготовлення різних там, інший раз і вельми звеселяючих, напоїв їх використали. Хотілося б, звичайно, уявити, який хлібець був ласощами в ті часи, але з тих пір у людства було вельми достатньо часу, щоб і придумати, поліпшити, урізноманітнити, адаптувати, відточити, і інший раз довести до досконалості рецептуру цього найважливішого, улюбленого і виключно смачного продукту - хліб.

Гриссини, звичайно, далеко не самий старенький хліб. Смію навіть стверджувати, що з'явився він не як гостра необхідність для виживання, але ... Історія цих хлібних паличок почалася ще аж в 14 столітті, в Туріні (Італія), і придумав цей рецепт лікар ... для свого вельми високопоставленого пацієнта, що страждає проблемами з травленням. З тих пір гриссини стали досить популярні і далеко не тільки в Італії. Наприклад, у Таїланді глазуровані шоколадом гриссини вважаються своїм національним ласощами.

Особисто для мене гриссини більше асоціюються з прекрасно сервірованими банкетні столами. На яких в прозорих вазах або перев'язані нарочито грубою мотузкою, в плетених кошиках, дуже ефектно і апетитно подаються ці золотисті, ароматні, красиві, смачні і хрусткі хлібні палички. А все я це до того, що якщо вже гасло «не жили красиво, годі й починати» - це не наш випадок, чому не причина спекти такі палички для себе, для рідних, для гостей, для задоволення, настрою і відчуття італійського сонячного відпустки ! Не бачу причин відмовлятися. Приєднуйтесь!

Беремо: 2 і 3/4 склянки білого пшеничного борошна, 50 мл оливкової або будь-якого рослинного масла, 1 склянка теплої води (37-40 градусів), 1 столову ложку цукру, 1 чайну ложку сухих дріжджів, половину чайної ложки солі. Для начинки можна повністю довіритися своєму смаку, бажанням, фантазії. Заглянути в свої засіки і вибрати або кунжут, або насіння анісу, мак, велику морську сіль, кмин, горішки, насіння, пармезан, в'ялені помідори, часник, смажену цибулю, орегано, сухий базилік ... Або ще що-небудь, таке ж смачне і улюблене.

Борошно, звичайно ж, просіваємо в замесочную миску. Хоча б заради одного відчуття, що вона після цього стане повітряної, легкої і пухнастою. Це відчуття дорогого коштує! Особливо в готовому продукті. Я в цьому абсолютно впевнена. Якщо ви сумніваєтеся, то просто пожертвуйте однією хвилиною свого часу ... для мене. Ні! Для тіста ... для себе! Ви ж гідні найкращого!

У борошно додаємо сіль, цукор і дріжджі. Все перемішуємо. Все має розподілитися по борошну рівномірно. У борошно додаємо воду і оливкове масло. Замішуємо тісто. Не поспішаючи, ласкаво і ніжно.

Як тільки стає важко вимішувати тісто в мисці, перекладаємо його на стіл. Якщо виникає бажання додати борошна ... беремо себе в руки і категорично відмовляємося від цієї затії. Трохи любові, терпіння, праці та бажання ... Хвилин 7-10 часу, який пішов на розмазування, розтягування, складання, витягування, згортання і обмінаніе тесту, неминуче приведуть нас до дивно благодушний настрій, схожому майже на щастя. По-перше, розуміння того, що більше борошна було не потрібно і навіть шкідливо. По-друге, тому, що воно (тісто) стане еластичним, не липким, пружним, ніжним і живим, а не забитим борошном бездушним грудочкою.

Ось таке живе і ніжне ми і прибираємо в змащену оливковою олією і затягнуту харчовою плівкою мисочку, і ставимо в тепле без протягів місце на годину. Нехай тісто підійде, задихає, підніметься і дозріє. Ми почекаємо!

У цей час і визначимося з обраної на сьогодні начинкою. У мене буде одна - з суміші тертого пармезану, дрібно-дрібно різаних в'ялених помідорів і свежемолотого чорного перцю. А друга - з дрібно порізаних маслин змішаних з часником. Це смачно! Факт! Я перевіряла.

Дістаємо увеличившееся в 2-3 рази тісто, милуємося, хвилин п'ять витрачаємо на розчулення і захоплення і тільки після цього ставимо розігріватися духовку на 200 градусів і ділимо тісто на дві (за кількістю начинок) частини.

Розкачуємо половину тіста в прямокутник товщиною приблизно в півсантиметра, викладаємо на нього близько двох третини начинки, прямо пальцями трохи вдавлюємо її прямо в тісто.

Подумки ділимо розкатаний тестяной прямокутник на три рівні частини по широкій стороні і звертаємо його, поклавши верхню третину на середню. Присипаємо залишилася начинкою, її теж наполегливо і лагідно вдавлюємо в тісто і накриваємо залишилася нижній третю. Вся начинка у нас опиняється всередині. Ми тісто розподіляємо поровнее і Придавлюємо. Залишається тільки порізати начинену заготовку на шматочки по 1,5-2 см шириною і згорнути їх в спіральки, одночасно трохи розтягуючи тісто в довжину.

Щоб вийшли тоненькі (ну майже як олівець), довгенькі і акуратненьких трубочки-спіральки, які ми викладаємо на застелений пекарської папером деко і ставимо в сторонку хвилин на 10. Виключно звикнути і полюбити свою нову форму. Щоб вони сильно ТБУУФПСФШУС і збільшилися, нам зовсім не треба. Ми нехай і погано, але все ж поки пам'ятаємо, що печемо не саме хліб, а хлібні палички. Палички - тут слово ключове. Їм абсолютно не обов'язково бути пишними.

А поки можна зайнятися другою партією тесту.

Випікаємо палички в розігрітій до 200 градусів духовці хвилин 20-25. Якщо у вас тонкі палички з кунжутом, наприклад, то вистачить і 15 хвилин. Палички повинні стати золотистими, з хрусткою скоринкою і ніжною, пухнасто-пористої ароматною м'якоттю всередині.

Це просто казково смачно і не менш красиво. Ви тільки спробуйте ... хоч одну штучку ... А потім комусь іншому можете розповідати, що втрималися і не стали їсти другу і третю ... Кому-небудь іншому, не мені! Я точно не повірю! Так що традиційно бажаю вам вдалої випічки і смачного!