» » Як приготувати скони? Секрети новозеландської кухні

Як приготувати скони? Секрети новозеландської кухні

Фото - Як приготувати скони? Секрети новозеландської кухні

Ніхто не знає коли і звідки прийшли перші люди в Нову Зеландію, але існує загальна думка, що полінезійці з центральної частини Тихого океану досягли берегів Нової Зеландії на початку 13 століття. Починаючи з 17 століття, країну стали заселяти емігранти з європейських країн і принесли із собою смак свіжоспеченого хліба.

І тепер рано вранці в будь-якому кафе можна покуштувати прямо із запалу з жару гарячі булочки, звані Сконе: солодкі, з горіхами, родзинками, сухофруктами, шоколадом, свіжими ягодами, коріцей- і найпопулярніші серед ківі (так називають себе новозеландці) - з фініками , солоні - з перцем, часником, цибулею, сиром і зеленню.

Скони традиційно пов'язують з Шотландією, Ірландією і Англією, але хто точно заслуговує честь винахідника, ніхто не знає напевно. Перша згадка у пресі зроблено шотландським поетом і датується 1513 роком. І не дивно, що саме поет оспівав це чудове, легке і ароматне хлібобулочний виріб. Скони названі на честь Каменя Долі, тронного місця, де були короновані шотландські королі. І адже не випадково, зовні вони нагадують трон.

Рецептів Сконе величезна безліч, але потрібно знати деякі секрети, які зберігалися з покоління в покоління і ... О, хвала небесам! .. Все ж дійшли до мене. У цьому надала мені неоціненну допомогу дуже популярна в Новій Зеландії книга Едмондса. Ця книга є в кожній родині, вона - як кулінарна біблія для кожної господині. Вся в податках і плямах, зачитана майже до дір, книга-реліквія була передана мені у спадок родичами чоловіка. І потім, коли я почала вивчати її і пробувати рецепти, я зрозуміла цінність і значимість цієї чарівної книги.

А тепер я поділюся цими секретами з вами. Все дуже просто! Які б продукти ви не використовували для приготування Сконе, тісто потрібно робити дуже швидко, текстура повинна бути твердою і сухою. Не можна довго замішувати інгредієнти, тісто формувати недбало, наче граючись.

Скони кілька днів зберігають смакові якості, їх можна розігрівати в духовці або мікрохвильовій печі. Але, звичайно, немає нічого прекраснішого на сніданок, ніж щойно спечені скони. Я випробувала безліч варіантів і технік приготування Сконе. І з усього того різноманіття солоної і солодкої випічки ось такі два рецепти найбільше припали мені до смаку.

Повітряні Сконе з сиром і петрушкою

Нам потрібні:

3 склянки борошна.

6 ч.л. розпушувача або 3 ч.л. гашеного соди.

1 щіпка солі.

75 г вершкового масла.

100 г будь-якого твердого натертого сиру.

Перець за смаком.

Пучок петрушки і половина пучка кінзи, нашаткувати (можна використовувати будь-яку зелень).

1-1,5 склянки молока.

Розігріти духовку до 200 градусів. Просіяти борошно, додати розпушувач або соду, сіль, натерти масло, весь час вкачувавши в борошні. Розтирати масло з борошном до тих пір, поки суміш не перетвориться на крихту, додати натертий сир, петрушку і перець. Все змішати до однорідної маси. Влити 1 склянку молока і швидко перемішати з ножем в пружне тісто. Додати більше молока, якщо це необхідно.

Всі викласти на злегка посипаний борошном стіл і з тіста сформувати квадратну форму, залишаючи деяку висоту (приблизно 5-8 см). Нарізати 12 квадратів, зберігаючи форму і висоту недоторканими. Скони на достатньому для підйому відстані (вони збільшуються в кілька разів) викласти на деко, змащене маслом або покритий пекарської папером. Верх змастити яйцем з молоком і випікати в верхній частині духовки протягом 10-15 хвилин до золотистого кольору. Як тільки скони спечуть, подавати на стіл з вершками і чашкою свіжозавареного чаю.

Солодкі Сконе з фініками

Нам потрібні:

4-4,5 склянки борошна.

6 ч.л. розпушувача або 3 ч.л. соди.

250 мл будь безбарвної газованої води (наприклад, спрайт).

1 щіпка солі.

250 мл вершків.

100 г фініків.

Фініки дрібно нарізати. У чашці змішати вершки і газовану воду, додати сіль, розпушувач або соду. Висипати борошно (4 склянки) і швидко перемішати з ножем в пружне тісто, якщо потрібно - додати ще борошна. Всі викласти на злегка посипаний борошном стіл і з тіста сформувати квадратну форму, залишаючи деяку висоту. Нарізати 12 квадратів, зберігаючи форму і висоту недоторканими. Викласти на деко, верх змастити яйцем з молоком і випікати в верхній частині духовки протягом 10-15 хвилин до золотистого кольору. Коли скони спечуть, гарячими подавати на стіл з варенням, маслом і чашкою трав'яного чаю.

Приємного вам чаювання!