У чому сила спортивних кричалок?

Фото - У чому сила спортивних кричалок?

Спортивні «кричалки» - ціла махіна влучних, часом досить талановитих, а головне, суто народних творів. Але кричалка - це не просто набір слів.

Це і своєрідне зброю гіпнотичного властивості.

Був присутній я на футбольному матчі юнацьких команд в одному з містечок Підмосков'я. Там я побачив, як завдяки підтримок трибун господарі поля виграли матч. Взагалі-то, якщо говорити об'єктивно, якість гри юнаків цього невеликого підмосковного містечка було помітно нижче, ніж команди суперників зі столичного району, по-моєму, Хамовники. Я бачив, як і решта глядачів, що гості зі столиці діють більш злагоджено, маневрують з придумками, їх передачі, як верхи, так і низом, більш точні і продумані.

А ось господарі майданчика виглядали якимись «вареними», часто «фолили» на гравцях зі столиці, збивали з ніг нападників і періодично влаштовували словесні перепалки між собою. В один з моментів, щоб перервати вихід один на один з воротарем верткого нападника москвичів, захисник команди цього містечка підсік йому ліву ногу на відстані з півметра від лінії воротарського майданчика. Бити пенальті взявся акселератів, яких в нинішньому поколінні чимало. Розбіг гіганта був страхітливим: гравці господарів абсолютно без задоволення становили стінку на шляху м'яча. Якби не накази їх тренера, я вважаю, стінки не сформували б взагалі.

Більше того, хитрий акселератів, відійшовши від м'яча на пристойну відстань, своїм молодецьким басом прокричав на всю округу загрозливий клич, що складається з трьох букв. Ні, не ті букви, що пишуть на парканах і в ліфтах. Його глотка видала дикий клич «Щас !!!» Стінка затремтіла, як прапор над будівлею адміністрації містечка на вітрі, який добре видно з невеликих трибун стадіону. Малолітній велетень із столиці величезними кроками помчав до м'яча на одинадцятиметрової позначки Здавалося, що удар буде такої сили, що якщо м'яч потрапить в учасника стінки, то і м'яч, і гравець, влетять у сітку одночасно. А якщо на їх траєкторії попадеться ще й воротар, то і його занесе за інерцією за лінію воріт. Підбігаючи до м'яча, гравець команди гостей зловісно і потужно «ухнув». «Стінка» від страху розступився і всі повернулись п'ятою точкою до б'є пенальті. В результаті, щупленький воротар залишився один на один з ударом крикливого монстра.

А удар виявився несильним, але точним: низом, стелеться по газону м'яч, влетів у ближній кут воріт. Москвичі посміялися і, впевнені у своїй перемозі, побігли на свою половину поля. Через сім хвилин деморалізована команда містечка пропустила ще один гол. Уболівальники з числа місцевих сиділи з смутними особами і розгублено плювали насінням. Здавалося, у другому таймі гості накатають в підмосковні ворота ще, щонайменше, парочку «гірчичників».

У перерві я побачив, як до групи місцевих уболівальників з пацанів і дівчат, підійшов невисокий хлопчина в окулярах. Таких в школі називають «ботаніками» і «маміями». Вони про щось переговорили. Розпочався другий тайм. Московські гості тут же провели гостру атаку і ледь не поклали красивим ударом м'яч у «дев'ятку». Особа тренера господарів зовсім запаморочилось. І тут з трибуни пролунав несподівано високий, чистий, як у Вітаса, клич того самого хлопчину в окулярах.

«На всі питання

Буде наша відповідь:

Це місто наш!

І краще його немає! »

Так він виконав два рази поспіль. Голос його був надзвичайно схожий на голос популярного співака. Я навіть на мить подумав, що це сам Вітас приїхав на покинутий стадіон підтримати юнаків з Підмосков'я. Але зовні вони нічим не схожі один на одного. А ось голосом ...

Далі послідовність речівок змінилася: заводила з голосом співака кричав фразу: «на всі питання!», А трибуна підхоплювала в єдиному пориві «буде наша відповідь!». Потім «ботанік» знову кричав «Це місто наш!», А трибуни підхоплювали «І краще його немає!» Москвичі приїхали з району Хамовники, чи то Мневники і трибуни стали скандувати:

«Їдьте в Хамовники!

У вас в животі кольки! »

І щось там про подібність гостей з кроликами по боязкості.

У другому таймі трибуни не замовкали. Москвичі стали сперечатися з уболівальниками. А ті, в свою чергу, додавали ще більше децибел в свої речівки, ще більше сарказму в випади проти команди зі столиці. І ще більше нахвалювали влучними римами своє містечко. В результаті, гості стали робити помилки, а господарі, навпаки, піднялися духом, пожвавилися, удари на ворота москвичів посипалися як з рогу достатку. Ногами, головою, п'ятою, стрибки з переворотами, удари через себе.

Коли рахунок став 2: 1, гравці з Москви розсердилися, їх тренер нервовим басом кричав трибуні місцевих уболівальників щось типу: «Помовчіть!», На що ті ще сильніше вигукували свої речівки і сарказми. Хвилин через десять рахунок став рівним, а закінчився матч з рахунком 4: 2 на користь господарів.

Так підтримка трибун, гра на психології, філософія спортивної злості, заводила з голосом Вітаса, дозволили більш слабкою команді здолати іменитих в юнацьких змаганнях столичних футболістів. Добре, що такі люди як очкарик-ботанік з чистим голосом Вітаса є на трибунах.

Кричалки нервують суперників, а якщо ще є оглушлива підтримка трибун своєї команди, то зрозуміло, чому домашні ігри проходять краще. У кричалки закладена якась сила впливу на команду суперників. Тому, якщо ваша улюблена команда «продула», можливо, ви недостатньо підтримували речевками своїх кумирів, або, що ще гірше, вас просто не було на цьому матчі. Ходіть на футбол і не шкодуйте в ці дві години голосових зв'язок.