» » Тодор Марков. Чи легко стати чемпіоном?

Тодор Марков. Чи легко стати чемпіоном?

Фото - Тодор Марков. Чи легко стати чемпіоном?

Тодор Марков - студент 2 курсу НІЯУ «МІФІ», кандидат у майстри спорту з самбо, багаторазовий чемпіон Чувашії, чемпіон Москви серед чоловіків, призер чемпіонату Москви серед майстрів, учасник збірної міста Москви.

Тодор Марков народився в Хасково, в Болгарії. Ще в дитинстві Тодор прищепили любов до спорту, напевно, тому його спортивна кар'єра почалася досить рано. Вже в 3 роки він почав займатися в секції зі спортивної гімнастики, але через деякий час, у зв'язку із закриттям залу, зі спортивною гімнастикою довелося прощатися. Тоді батьки запропонували йому займатися дзюдо. Перших досягнень в дзюдо Тодор домігся вже в 2003 році, коли йому було 9 років, ставши переможцем першості Болгарії серед хлопчиків. Тоді ж і отримав свою першу в житті медаль.

- Моїм суперником був мій товариш по секції, з яким ми разом тренувалися, і на тренуваннях він завжди вигравав. Але у фіналі змагання я його все ж здолав, - згадує Тодор.

У тому ж році він взяв участь у Першості Європи, яке проходило в Австрії.

У 11 років Тодор переїхав до Росії, в Чебоксари, почав серйозно займатися самбо. Результату довго чекати не довелося: він став багаторазовим призером Чемпіонату та Першості Чувашії, посів друге місце на Всеросійському Турнірі з самбо на Кубок Президента Чувашії. На даний момент у нього більше 30 медалей.

Ще в 15 років він виконав норматив кандидата у майстри спорту, який дається на два роки.

Але потім вирішив спробувати себе в інших областях, почав займатися гирьовим спортом. У 2012 році став віце-чемпіоном серед школярів міста Чебоксари.

Після закінчення школи Тодор Марков поступив в Національний дослідницький ядерний університет «МІФІ». Розряду з самбо у нього вже не було, і довелося знову досягати його наполегливими тренуваннями. У листопаді, знову виконавши норматив кандидата в майстри спорту, Тодор став чемпіоном Москви з самбо серед чоловіків. Потім призером Чемпіонату Москви серед майстрів, де виконав норматив Майстра Спорту Росії по самбо. Так Тодор потрапив до збірної Москви.

Тренування у збірній університету займають практично весь вільний час Тодора, але це не впливає на його позитивні успіхи в навчанні.

- Якщо ти прийшов у спорт - ти вже переможець! - Стверджує Тодор. - І справа навіть не в тому, станеш ти чемпіоном чи ні. Головне, бути хорошою людиною і не лінуватися на тренуваннях. Важливо тренуватися, бути здоровим і показувати хороший приклад.

Тодор сподівається, що йому не доведеться використовувати бойові і спортивні навички в житті. Він відчуває за собою відповідальність і намагається уникати конфліктів або вирішує всі цивілізованим чином, на словах.

Чим же харчуються чемпіони? Для підтримки м'язової маси Тодор вибирає їжу, яка головним чином містить білки. Наприклад - куряча грудка.

Важливу роль у спортивній кар'єрі Тодора Маркова зіграли тренери.

- Від тренера залежить половина успіху, - говорить Тодор. - Він показує, що і як потрібно робити, але насамперед він налаштовує на сутичку. Тренер дає такі поради, які важливі як у житті, так і в спорті.

Тодор - різнобічно розвинена й обдарована особистість. Ще в шкільні роки він брав участь у багатьох олімпіадах, змаганнях. Щороку він бере участь на Фестивалі мов, де, як носій мови, знайомить слухачів з болгарським. Крім спорту, він пише вірші, також професійно захоплюється танцями. У 2012 році став чемпіоном Чувашії по pole dans sport.

Тодор Марков не зупиняється на досягнутому, ставить перед собою все нові і нові завдання. У його плани на майбутнє входить завоювання титулу чемпіона Європи.