» » Як приготувати курку по-бельгійськи?

Як приготувати курку по-бельгійськи?

Фото - Як приготувати курку по-бельгійськи?

Були минулого тижня справи сумні у мене в Сиктивкарі. А туди від Петрозаводська ... Їхати і їхати! Добре, друг у мене в Череповці. Я і загальмував у нього: дух перевести, та й переночувати заодно. А він тижнів два, як з Куби повернувся. Тому, як вийшли ми після вечері на веранду, накапав друг нам у келихи по 50 крапель кубинського рому (типу, замість снодійного) і дістав коробку з сигарами: все, мовляв, саме що ні на є справжнє. Не якийсь там китайський контрафакт. Кубинці власними кубинськими руками ліпили. І перше, і друге.

Випив я ром, закурив сигару ... Дивно, але якось не відчув того наснаги, яке повинно було б бути від справжнього, самого що ні на є кубинського. Ром, як ром. Наша самогонка - не гірше. З горілкою, так взагалі ... Ніякого порівняння!

Подивився один на мою спантеличену фізіономію і каже: «Ось і я - точно так само. На Кубі як випив перший келих, закурив сигару ... І зійшло на мене! Осяяння. Ось це напій! Куди до нього нашої горілці. А якщо під келих рому, та кубинську сигару ... Що ще треба поважному джентльменові? І весь час, поки був на Кубі - тільки ром і сигари. Більше - НІ-ЧО-ГО. Перед від'їздом купив і того, і іншого стільки, скільки безмитно вивезти можна, і думав, повернуся до рідного Череповець, тільки ром і сигари. А приїхав ... Випив, закурив ... Зовсім не той коленкор! Пійло, що не напій. І від сигар - ніякого ... Ось ніякого кайфу! Може, на смак впливає саме місце, де п'єш і куриш? Повітря, в який підмішані морські запахи, сонце, тепло ... Все це на Кубі - в наявності. А в Череповці ... Де ?! »

До чого це я? Напевно, справжню курку по-бельгійськи тільки в Бельгії покуштувати можна. Але де вона, а де ми? І представиться нам коли-небудь така можливість - потрапити в ці загадкові країни Бенілюксу? А так іноді хочеться ... Чого-небудь такого. Незвичайного.

Так може, спробуємо? Хоча зробити це не так просто, як здається. Якщо вірити перевіреним інтернет-джерел, кулінарні книги, в яких можна знайти рецепти бельгійської кухні - велика рідкість!

Але, мабуть, хтось шукає ... Або просто пощастило мені? Знайшов я тут один рецептик. В якому, на мій погляд, відбилося все своєрідність бельгійської кухні. І якщо хтось говорить, що курка, вона і в Африці - курка, то неправий він. Дуже глибоко неправий!

Одна з характерних рис національної кухні Бельгії - любов підданих її монарха до пива. Кажуть, що середньостатистичний бельгієць щорічно випиває майже 150 літрів цього пінного напою. Який не обов'язково - ячмінний. Може бути і пшеничним. А ще - з додаванням соків. Вишневого, малинового, чорничного. Нерідко пиво в Бельгії наполягають у відкритих контейнерах на фруктах.

Кажуть, що в цій країні від 500 до 800 сортів самого різного пива, серед яких є просто унікальні. Наприклад, в абатстві Нотр-Дам ще з часів Другої світової для приготування пива використовується одна і та ж (єдина і неповторна!) Культура дріжджів. Тому, напевно, немає нічого дивного в тому, що перша в світі академія пива була відкрита в 1999 році в місті Херк-де-Стад, що лежить в бельгійській провінції Лімбург. Так само як і в тому, що в рецептурі курки по-бельгійськи присутній цей пінний напій.

Але пивом пристрасті бельгійців не вичерпуються. У цій країні щорічно виробляють майже 220 тис. Тонн ... Шоколаду! Саме Бельгія, а конкретно - Брюссельський національний аеропорт, є тією точкою на географічній карті світу, в якій шоколаду продають більше, ніж де б то не було. Але і всередині країни його залишається дуже навіть пристойно. Просто тому, що бельгійці люблять цей солодкий продукт. Знову ж таки, якщо вірити статистиці, то кожен житель країни щодня (!) З'їдає близько 61 грама шоколаду. Або 22 кг на рік!

Люблять ... Люблять бельгійці солодке. Ось і в курці по-бельгійськи є своя солодка родзинка. Причому не тільки в переносному, а й у самому прямому сенсі цього слова. Ізюм - ще одна рецептурна складова цієї страви.

Ось з нього і починаємо. Беремо чашку (приблизно 100 грамів) родзинок без кісточок, моєму його, викладаємо в літрову банку. Засипаємо в неї 2 чайних ложки цукру без верху, вливаємо пляшку світлого пива. Розмішуємо все гарненько і залишаємо на годинку в теплому місці. Нехай настоїться. Ну, а ми тим часом переходимо власне до курки. Або, якщо точніше, до її філе.

У мене воно, весь кілограм, вже було оброблене на порційні шматочки. Кожен з них я легенько відбив кулінарним молоточком, присолити, поперчити і ... Обсмажив на добре розігрітій сковорідці, куди попередньо капнув трохи рослинного масла. Легенько обсмажив. Хвилинку-дві на одній стороні порційного шматочка, стільки ж - на іншій. Виклав все обсмажене філе на велику тарілку і відставив сковороду в сторону. Хай трохи подостинет.

Нам же прохолоджуватися поки ніколи. Чистимо пару луковок і шаткуємо їх півкільцями. 300 грамів загодя купленої подкопченной корейки ріжемо тонкими скибочками.

Поки возилися з цибулею і корейкой, сковорода встигла трохи подостить. Засипаємо в неї трохи цибулі так, щоб він ледь прикривав дно. Бічну стінку сковороди обкладає скибочками корейки, а на вільним місце поміщаємо обсмажені порційні шматочки курячого філе. Зверху його накриваємо пристойним шаром шинкованного цибулі та ... Все це харчове багатство заливаємо солодким пивом разом з родзинками, на якому він наполягав. Після чого відправляємо сковороду в духовку.

Годину, годину з невеликим при температурі 160-180 градусів - достатньо для того, щоб з духовки ми вже виймали не просто куряче філе, а курку по-бельгійськи. Ну, а кращий гарнір до неї, на мій погляд, відварну картоплю. Тим більше, у нас вже можна купити молодий, нового врожаю. А він, та з цибульний-пивним соусом ... Мня-ям-мм ... Така смакота!

До речі, самі бельгійці міцно-міцно впевнені в тому, що картопля фрі - саме їх національне винахід. Ну, а нам ... Залишається тільки повірити їм на слово. Може, потрапимо коли в Бельгію, переконаємося в цьому і самі. А поки ...

Не будемо втрачати час! Курка по-бельгійськи остигає ...

_____________