» » Як приготувати форель в горщику по-карельські?

Як приготувати форель в горщику по-карельські?

Форель у нас в Карелії - незвичайна. Зовсім не така, як у швидких гірських річках того ж Криму або Кавказу. Приїхав якось до мене приятель з України. Ну, я і вирішив побалувати його рибним карельським різноманітністю. Сиг, ряпушка, судак ... Непомітно справа і до форелі дійшло.

Особливо не мудруючи, я її, загорнувши у фольгу, і запечіть в духовці. Порізав на порційні шматочки, виклав на тарілки. Додав гарнір, сидимо, їмо. Смакуємо. Чавкає в міру пристойності, та час від часу з того боку столу, де приятель кістки свої кинув, захоплені вигуки типу «о-оо!», «У-уу!», «А-аа!» Лунають. Зрідка - яке коротке слівце, на кшталт «смачно!», Прозвучить. Але не більше. Не до того, відчувається. Захопила людини стихія обжерливості.

Але довго чи коротко, з'їли ми все, що на тарілки положено було. Відкинувся мій приятель на спинку стільця, зітхнув з ситим полегшенням, віддав належне моїм кулінарним здібностям, а потім раптом і питає:

- Слухай, а що ми хоч їли тільки що?

Я про себе якось і здивувався: думав, вже форель щось не потребує якихось додаткових рекомендаціях. Але вигляду не подаю, тримаю марку. Відповідаю йому спокійно, з деякою навіть лінню в голосі (чого, мовляв, тут такого незвичайного?):

- Форель.

А він, ні, щоб прийняти відповідь до відома, та й заспокоїтися, як засміється в голос:

- Хорош розводити! Та ти знаєш, скільки я у себе, в Криму, цієї форелі переловив ?! Вже мені-то не знати, яка вона ... Те, що ми тільки що з'їли - явно не форель. Це - червона риба!

Так-так, все вірно. У нас, в Карелії, форель - червона риба. Тому якщо вона і потрапляє мені в руки, я її зазвичай - на посол. Вже якщо від нього щось залишиться, тоді можна і запекти. У тій же фользі.

Але в цей раз ... Захотілося мені соригинальничать. Та й керамічні горщики для запікання щось давно без діла на кухонних полицях стоять. Он, і припасти пилом вже встигли.

Дістав я їх, помив. Взяв пачку рису, відсипав в чашку грамів 200, помив гарненько і поставив варитися ...

До речі, знаєте, як швидко зварити крупу? Нічого складного. Промив її, залив водою з розрахунку 1,5 об'єму рідини на обсяг крупи для рису або 2 обсягу для гречи і - на плиту каструльку. Вода закипить, почекати пару хвилин, зменшити вогонь і закрити кришкою. А хвилин через 7-8 вимкнути вогонь. Нехай рис доходить.

А поки почистити, випатрати форель, видалимо їй зябра, відріжемо голову. Останню - залишимо на юшку, а тушку добре натремо сіллю і спеціями: зовні - шкурку, зсередини - черевце. І на час залишимо форель в спокої.

Беремо штучки три хороших цибулини, чистимо їх, шаткуємо півкільцями і, помішуючи, починаємо обсмажувати на добре розігрітій сковороді, на яку перед цим влили трохи соняшникової олії. У проміжках між помішуванні насипали в миску ложку борошна, влили грамів 150 нежирних вершків і збили все віночком до утворення однорідної маси без будь-яких грудочок.

Як цибуля стане м'яким і зазолотиться, приблизно третина його перекладаємо з сковороди в каструльку з рисом. Присолюємо і гарненько перемішуємо вміст каструлі.

А в те, що залишилося на сковороді, додали вершки з борошном. Закипить рідина, пару хвилин поварили її і, як тільки вона почне загусати, потихеньку, тонкою цівкою і помішуючи, доливаємо півсклянки води. Коли вже вона закипить, висипаємо в сковороду зубчики три дрібно нарізаного часнику і відразу ж вимикаємо вогонь під сковорідкою.

Рис з цибулею розкладаємо по горщикам для запікання. На нього - вже порізану на порційні шматочки форель, 2-3 шматочки в кожен горщик. А між ними (щоб не спікається) і на самий верх - цибуля з сковорідки. Після цього рівномірно розливаємо по горщикам залишився вершковий соус і відправляємо їх у духовку, розігріту градусів до 150-170. Хвилин сорок і ... Наше страва готова!

Дуже навіть непогане блюдо. Смачне. Молодша навіть експропріювала у мене найбільший з горщиків. На роботу, мовляв, віднесу. Нехай колеги спробують. І зрозуміють, яку смакоту можна приготувати, якщо раптом вам в руки потрапить тушка свіжої карельської форелі.