» » Як пріготуваті zir & # 326-u putra? Горохова каша в латіській кулінарії

Як пріготуваті zir & # 326-u putra? Горохова каша в латіській кулінарії

Давно це Було. Я тоді ще по категорії молодих фахівців проходив. А тому практично всі відрядження, як правило, мені діставаліся. Ну, вісь така у молодих частко. Нелегка ... Віклікалі до начальника, посвідчення про відрядження - в зуби, і ... Полетів! За сині річки, Високі гори и ліси. Дальні-предальніе. Тільки перед тим, як на крило підніматіся, в бухгалтерію заскочіті треба. Аванс віпісаті. І отріматі его, само собою.

Загаль, відрядження були й достатньо часто. І їздіті доводи в Самі Різні місця. У тому чіслі и в Латвію, яка тоді ще булу Радянська республікою. А у відрядженні Чомусь гроші й достатньо Швидко закінчуються. І ... Що робити?

Звичайний, можна на рідне підприємство телеграму відбіті. Шліть, Мовляв, гроші бочками. І бажано, з нарочним. Або кур'єром. Щоб швідше. Альо згадаєш особа гаряче улюбленого, просто обожнюваного начальника и як ВІН на тобі дивився Минулого разу, за повернення, после примерно такой же телеграм ... Всяке бажання даже поглядаті у БІК телеграфу пропадає.

Добре, напарник у мене Вже тертим відрядження калачем був. І налагодиться ми з ним на сніданок до місцевої школи забігаті. І на обід, если віїзду по об'єктах в цею конкретній дня не передбачало. 25 копійок сніданок, 50 - обід. Куховарки в школах, всі як на підбір - дівчата молоді, после училищ. Ну, и ми, пацани галі не старі. Так что з порціямі нас не Кривда. Ну, а на роздачі - смороду на нас подівляться, ми на них. І потім, Вже всі разом - на столи, за Якими Щойно, до того як дзвінок продзвенів, піонери з комсомольцями харчувалісь. А на них ...

Частина порцій - Взагалі, поля НЕ підняті, невелікі простори якіх ні ложки, ні вилки не борозн. Є, звічайній, и Такі, де зразкові відміннікі и хорошистів чесно намагаліся поколупатіся. Альо в основному - з краєчка повідзьобувалі, повідзьобувалі зовсім Небагато, а більша частина ... Так і залиша на тарілках.

А тут ми. Золоті відрядні хлопці. Які все з'їдять и все віп'ють. Загаль, Вже до результату Першого тижня нас годувать безкоштовно.

Вісь так я і познайомівся з цією кашею. Інфекцій - не знаю, а раніше ее й достатньо часто готувалі за латвійськім школам. Разів зо два-три на тиждень. Не рідше. Альо и на столах ее Залишани очень багато! Пристрасть як ее не любили латвійські школярі. Хоча, на мій погляд и смак ... пристойності таке блюдо. Ситна, пожівне. На сніданок однієї порції - Цілком, щоб до обіду про їжу геть забути. Та й на смак. Нормально все! І чим воно так латвійськім піонерам и комсомольці НЕ Догода? Ніяк НЕ збагну!

Альо, напевно, Вже пора и Ближче з ним познайомитися? Прошу любити и жалуваті - «Зірне біезпутра». Горохова каша.

Так-так - Горохова. Тому, думаю, всі чудово розуміють, что для качана ми відсіпається 200-грамову чашку колотого гороху в підходящу Ємність, Гарненька, кілька разів, міємо наші бобові, заліваємо їх холодною водою и залішаємо Постоята.

Длительность замочування - НЕ принципова. Ні на смакові Параметри страви, ні на годину его Приготування вона НЕ впліває. Альо, кажуть, у процесі замочування горох втрачає свои газо-освітні здібності. Тому краще - на ніч. Увечері залили горох водою, а вранці ...

Ні-ні, горох варити - ще рано. Для качана беремо грамів 600-800 курячих кісточок, моєму їх, заліваємо водою ... Останньою беремо літра півтора. З розрахунку, що для варіння гороху нам Знадоби 6 частин Рідини від початкових об'єму бобових. Пам'ятайте, горох ми відсіпалі в чашку на 200 грамів? 200 помножіті на 6, поправка на том, что часть бульйону при варінні вікіпіть ... Ось і отрімуємо, что води нам треба літра півтора.

Заліваємо курячі кісточкі водою, Доводимо рідіну до кіпіння ... Знімаємо піну. Додаємо в каструльку невелика Цибулини и цілу морква, які ми почистили, поки вода закипала. Туди ж - з десяток горошин чорного перцю, лісточок лаврушки. Зменшуємо вогонь так, щоб Рідина Ледь кіпіла, и, які не закріваючі кришкою (бульйон нам потрібен густий, наваристий), залішаємо все варить хвилин 40-45. Один урок. Цього годині - Цілком Достатньо.

Як дзвінок на Перерва віддзвенів (через брак такого, можна скористати таймером), вітягуємо з каструлі курячі кісточкі, моркву, цибулю и лавровий лист. Останнє и передостаннє нам Вже без споживи, свою дело смороду Зроби - віддалі свой смак бульйону, а від З першого и другого, як подостінут, можна сделать Невеликий салатик. Сощіплем м'ясо з кісток, морква для качана розпластався уздовж части на Чотири, а потім тонко, міліметра по три, поріжемо поперек. Дрібно порубаті 2-4 стебла цибулі-пера, прісоліті, додамо ложку-дві рослини масла ... Все, салат готовий. Альо їм ми займемося потім, пізніше. А зараз ...

Інфекцій ще пару раз проміваємо горох, відкідаємо его на Друшляк або сито, чекаємо поки ВІН стекти и вікладаємо в каструлю. Заліваємо в неї курячий бульйон так, щоб Рідина піднімалася над рівнем бобових на Товщина вказівного пальця. Хоча це - НЕ принципова. Если бульйону обнаружили багато, довше поварим горох, мало - додамо Трохи води.

Доводимо рідіну до кіпіння, знімаємо пінку, зменшуємо вогонь до СЕРЕДНЯ и залішаємо горох варить. Скільки на це Знадоби годині, Сказати Важко. Процес цею творчий, поклади від багатьох чінніків, но Одне можу Сказати точно: як мінімум півгодіні вільного годині у нас точно є. А вісь хвилин через 30 ... За горохом Вже можна почату доглядаті більш пильно.

Що, качан загусаті Варивши в каструлі? О! Тепер можна нашу кашу и підсоліті. Заодно и перешкодіті. Каша загусла до консістенції густої сметану? Прийшов годину Зменшити вогонь до малого. После цього, зрідка помішуючі кашу, варимо ее ще хвилин 5-7, відключаємо вогонь и накріваємо каструлю кришкою.

Поки каша доходити, займемося соусом. Для цього грамів 150 сала ... Краще, звічайній, підкопченого. Альо у нас з таким є проблеми, тому мені довелося задовольнятіся самим звічайній шпиком. Ріжемо сало невелика кубиками и Починаємо обсмажуваті его на сковорідці.

А самі тім праворуч чистимо Цибулини и дрібно шаткуємо ее. Хвилин через 10-12, после того як з наших кубіків вітопила частина свинячого жиру, а самі смороду зменшаться в розмірах, додаємо в сковорідку цибулю и пасеруємо его хто як любити - до золотистого або світло-коричневого кольору. Забарвілося все в бажані тони и відтінкі - соус готовий.

І каша тим часом дійшла. Стома вся, нас дожидаючи. Не будемо ее затрімуваті!

Добряче порцію густий, что НЕ розтікається міслію по фаянсу каші - на тарілку, а Вже в центр цього щільного грудочка - пару-трійку ложок цібульного соусу зі свинячі шкварками.

Це и є «Зірне біезпутра». Горохова каша. Сподіваюся, вам буде приємно з нею познайомитися.