» » Просочилися в переможці

Просочилися в переможці

Фото - Просочилися в переможці

31 січня 2008 київське «Динамо» вперше у своїй історії стало володарем Кубка Першого Каналу. Але треба сказати, що перемога українському клубу дісталася неймовірно складно.

Почнемо з першого матчу, в якому киянам дістався найсильніший клуб Росії - московський «Спартак». Воістину битва титанів! Битва москвичів проти киян, абсолютних чемпіони СРСР, учня і вчителя ... Називай цю битву як хочеш.

У обох команд був у розпорядженні майже весь склад. У «Спартаку» в стан повернулися травмований Володимир Бистров і відданий в оренду «Шиннику» Олександр Павленко. А в «Динамо» Юрія Палича повернулися всі гравці, віддані в оренду і виставлені на трансфер гравці. І обидві команди вийшли на поле в оптимальному складі ... Так, побоїща було не уникнути.

Суддя дає свисток ... І понеслась! Обидві команди активно почали матч. Але ініціативою спочатку заволодів «Спартак». Повсталі майже весь час перебували на половині поля «Динамо» і треба віддати належне Юссуфу, Реброву і Шовковському.

Перший тайм котився до кінця, а «Спартак» все висів на воротах киян ... Як раптом на 42-й хвилині вони зловили їх на контратаці! Ребров отримав м'яч і помчав з позамежної швидкістю до воріт Плетікоси. Філіпенко женеться, женеться за ним, але куди там! Ребров ударом Колодіна просто пробиває воротаря ... і гол! Можливо, він не відбувся б, вдар Плетікоса Помічна. Хитрий Матвій, та я хитрий!

«Спартак» розпочинає з точки ... І знову-таки втрачає м'яч! Кравець на всіх порах мчить до воріт хорватського воротаря. Прохід по лівому флангу, вхід в штрафну, пауза ... Пас на Корреа, удар ... ГОЛ! «Спартак» в шоке !!! Як же так? Начебто і м'ячем володіли більше, і в цілому по грі не заслуговували 2 банки ...

У другому таймі Черчесов робить заміни: замість травмованого Бистрова на полі з'являється аргентинський новобранець «Спартака» Майдану, а атакуючий дует Павлюченко - Веллітон змінює молодий Прудников - Дзюба. Але не допомагає. Молоді постійно мажуть і мажуть, мажуть і мажуть ... В цілому, другий тайм пройшов на рівних. А наприкінці матчу Гусєв оформляє розгром. В результаті контратаки відбувається вихід один на один з нещасним Плетікосой, і Гусєв більярдним ударом в штангу робить 3: 0 на користь «Динамо». Перемога заслужена, оскільки динамівці вичавлювали максимум моментів з усіх можливих ситуацій.

Але ось у другій з «Црвеною Зіркою» «Динамо зіграло досить блідо. Матч сам вийшов нецікавим, а забитих голів - мінімум, і динамівці дивом уникли поразки, і доля їх участі у фіналі опинилася в руках «Спартака». Чесно кажучи, я думав, що «Спартак» підкладе свиню і в самому кінці матчу накатає собі пару автоголів. Помста - це прекрасно, але Спартаківська молодь накатала в ворота Белградського клубу аж 5 (!) М'ячів. Також вийшов вдалий дебют для колишнього воротаря «КамАЗа» Джанаева.

А в іншій групі безперешкодно панував «Шахтар». Розгромивши чемпіонів Ізраїлю «Бейтар», він принизив бронзових призерів Росії ЦСКА. Спочатку, скориставшись жахливою плутаниною у штрафній супротивника, Фернандіньо пробив-таки кращого воротаря всієї Русі Акінфєєва. ЦСКА досить швидко огризнувся. Турок Джанер виконав штрафний з правого флангу, який замкнув головою капітан червоно - синіх Сергій Ігнашевич. Але «Шахтар» злиться дужче! До перерви бразилець Брандао спочатку переграв Акінфєєва, а потім з повітря в красивій манері забив м'яч з повітря. По мені, так взагалі кращий гол турніру. Ну а в другому таймі дотиснув ЦСКА ... Василь Березуцький! Акінфєєв не дотягнувся до м'яча, що летить уздовж лінії воріт, і простріл припав на Василя Березуцького, який не знайшов нічого кращого, як підставити ногу. Ех, Вася, Вася!

Про матч з «Бейтаром» взагалі нудно говорити. Поступилися за всіма статтями! «Герой» матчу - Елвер Рахиміч! Після прострілу «Бейтара» він біля самої лінії воріт легенько скинув м'яч на принизив Російську збірну Бен - Шошана, який негайно скористався цим «подарунком» і прострілив Акінфєєва. Взагалі, мені соромно за ЦСКА. Понапихали в клуб бразильців, половина яких їм взагалі не потрібна! Відверто кажучи, вони навіть бронзи не заслужили.

А ось фінал вдався на славу!

Нехай гра і була бляклої протягом усього основного часу, але в кінці гри емоції навіть не били, били через край! На вісімдесят другий хвилині матчу в штрафній сфолили на Брандао. Пенальті! Фернандіньо впевнено пробиває Шовковського. 1: 0! Всі вже почали згортати прапори і плакати, як раптом Юссуф з навісу Алієва головою закочує м'яч у ворота «Шахтаря». 1: 1! Ось це матч! У «Динамо» був ще шанс забити, але суддя зупиняє гру. Що коїться у тренерському штабі «Динамо»! Юрій Палич мало не з кулаками кидається на суддю, але з часом заспокоюється. Додатковий час!

У перший міні - тайм Федорів отримує другу жовту картку. Але суддя начебто і не пам'ятає, що картка друга і збирається дати свисток на штрафний на користь «Динамо». Але тут Даріо Срна йому підказує про його помилку і слід перше вилучення в матчі.

Йде сто п'ятий хвилина матчу. У штрафному «Шахтаря» плутанина. Нею скористається Максим Шацьких і пробиває Андрія П'ятова. 1: 2! А в цей час на Алієва фолить хтось із «Шахтаря» і це викликає у нього відповідну реакцію. Зав'язується бійка, в результаті чого випливає друге вилучення. Отримує його Гіоане.

«Шахтар» накидається на ворота «Динамо», Фернандіньо проривається, Юссуф вимушено фолить на ньому. Знову пенальті! І його знову ж реалізує Фернандіньо, який стає кращим бомбардиром турніру - 4 голи за три гри! Погодьтеся, показник! Він же потім і отримує жовту картку за симуляцію. Мабуть, сподобалося пробивати Шовковського!

А також, третє вилучення в матчі заробляє за фол капітан гірників Даріо Срна. Віддавши капітанську пов'язку герою матчу Фернандіньо, він видаляється геть.

Додатковий час скінчилося. Серія пенальті! Сьомін і Луческу склали список футболістів, що б'ють пенальті. Нерви у всіх на межі.

Спочатку здавалося, що «Шахтар» зуміє дотиснути «Динамо» (Пятов відбив два пенальті, Шовковський - 1), але потім київський воротар провів ще 2 сейви (Пятов - 0), і кубок отримало «Динамо».

Перш за все, від душі хочеться привітати вдало дебютував Юрія Сьоміна. Російський тренер провів матч з «Шахтарем» краще, Чим Анатолій Дем'яненко в Суперкубку України. І хочеться вірити, що це стане вдалим початком в динамівській кар'єрі російського тренера. ]